| امروز شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۶ |
سرخط خبرها:


جشنواره فرهنگی و هنری عشایر در شهرستان چالدران برگزار شد

این جشنواره با هدف احیای سبک زندگی عشایری و بازیهای بومی و محلی و نشان دادن امنیت پایدار در روستاهای مرزی بر گزار شد.

به گزارش نوای چالدران ،جانشین سپاه شهرستان چالدران  در این جشنواره تأکید بر اینکه نقش عشایر در رشد و توسعه کشور غیرقابل انکار است، گفت: عشایر تنها قشری در جامعه هستند که خودکفا بوده و هیچگونه خسارتی به جامعه وارد نمی کنند.
سرهنگ احمد صادقی  با اشاره به اینکه عشایر استان بهترین، مومن ترین و ولایتمدارترین مردمان این مرز و بوم هستند افزود: حضور پررنگ و تاثیرگذار عشایر در صحنه های مختلف دفاع از انقلاب اسلامی ایران بی نظیر است و این نشان از آگاهی، هوشیاری و بلوغ سیاسی اجتماعی این عزیزان است.
وی عشایر را مایه عزت و افتخار دانست و اظهار کرد: توجه و عنایت امام راحل و مقام معظم رهبری به این قشر زحمت کش و ولایتمدار انقلاب، نشان از عمق علاقه رهبری به عشایر است و آنها نیز در صحنه های مختلف پایبندی خود را به آرمان ها و اهداف نظام مقدس هستن.

جانشین سپاه شهرستان چالدران همچنین  به نقش عشایر در برقراری امنیت در کشوراشاره کرد و  گفت: عشایر نماد غیرت و شجاعت در جامعه اند و افتخارات شایسته ای در پاسداری از مرزها از خود به یادگار گذاشته اند.
سرهنگ احمد صادقی  خاطر نشان کرد :چالدران دارای ۱۴۴ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است ،این مرزها کاملا تحت اختیار نیروهای نظامی و انتظامی منطقه می باشد و هیچ کشور بیگانه حق تجاوز به یک وجب از خاک پاک ایران اسلامی را ندارند.

 

در ادامه این جشنواره بازی های بومی و محلی اجاره شد و  با اهدای لوح و هدایایی از بسیجیان فعال و نفرات برتر مسابقات بومی و محلی تجلیل شد.

 

 

 

کد خبر : 633
تاريخ ثبت خبر : ۱۷ تیر ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۱۹ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)