| امروز شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۶ |
سرخط خبرها:


از کشاورزان و تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی چالدران تجلیل شد+ تصاویر

در هفته جهاد کشاورزی با حضور مسئولان ادارات از کشاورزان و تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی چالدران تجلیل شد

به گزارش نوای چالدران ،فرماندار چالدران در این جلسه با تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) و قبولی طاعات و عبادت در ماه مبارک رمضان و تبریک هفته جهاد کشاورزی ،از تلاشهای جلالی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و کارکنان این سازمان ،که در طول مدت کم مدیریت ایشان تغییر و تحول خوبی در حوزه توسعه کشاورزی شهرستان صورت گرفته تقدیر و تشکر کرد.

کریم حسین زاده با تبیین عملکرد دولت در شهرستان در امر محرومیت زدائی که به عنوان نمونه در جهت حمایت از کشاورزی منطقه ،اجرای آبیاری تحت فشار در چالدران را در دولت ۳۵۲هکتار عنوان کرد که ۱میلیاردو ۴۰۰میلیون تومان وام بلاعوش برای اجرای آن اختصاص یافته است در حالی که در گذشته تنها۷۲ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تحت آبیاری تحت فشار قرار گرفته بود.

فرماندار چالدران در ادامه با بیان اینکه دولت قدم های مثبتی بخصوص در جهت توسعه کشاورزی و رفع محرومیت و بیکاری جوانان  این منطقه برداشته افزود:با عنایت به امضاء تفاهم نامه مابین مهندس سعادت استاندار محترم از طرف دولت و مهندس سعیدی کیا از طرف بنیاد مستضعفان در تهران ،شهرستان چالدران به عنوان تنها شهرستان استان به عنوان پایلوت انتخاب شده وانشاءالله بزودی بعد از ماه مبارک رمضان مشاوران طرح در این شهرستان حضور پیدا خواهند نمود و از مزایای این طرح ورود نقدینگی سالانه دویست میلیاردی ریالی تسهیلات با کارمزد۳% به کارگاه های کوچک تولیدی و خدماتی است با رویکرد عام و تخصیصی پتانسیل منطقه با مشارکت گروهی افراد و با جهت دهی تعاونی ها انجام خواهد شد.

کریم حسین زاده با اشاره به اینکه این منطقه در موقعیت جغرافیای خاصی قرار گرفته و کشاورزی در آن با ریسک بالا صورت می گیرد افزود:حمایت بیمه های مختلف از فعالان بخش کشاورزی کافی نیست لذا توجه مسئولان و دست اندرکاران ذیربط به این امر ضروری است.

وی در پایان با اشاره به تنوع کشتی  که درمحصولات کشاورزی شهرستان صورت گرفته ، ایجاد بازار مصرف محصولات کشاورزی ضروری است و تولید محصولات کشاورزی نیازمند وجود بازار مصرف است و نبود بازار مصرف مناسب، راندمان و بازدهی مطلوب را سلب نموده و مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد خواهد کرد.

جلالی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیز در این جلسه به تشریح عملکرد این سازمان پرداخت و با بیان اینکه حمایت از جامعه کشاورزی اقتصاد کشور را تأمین خواهد کرد افزود: در سال ۹۶ با تلاش های صورت گرفته و ترویج کشاورزان منطقه توسط کارشناسان جهاد ، امسال ۷۰۰هکتار سیب زمینی،۴۰هکتار لوبیا،۱۵ هکتار سیر،۹هزار اصل گل محمدی و ۵ هزار اصل درخت سیب در اراضی کشاورزی شهرستان کاشته شده است.

 

در پایان این مراسم از دو نفر از کارکنان بازنشسته جهاد کشاورزی شهرستان و تعدادی از کشاورزان و دامداران نمونه این شهرستان تجلیل به عمل آمدو نمایشگاه توانمندیهای کشاورزان چالدرانی افتتاح شد.

 

 

 

کد خبر : 462
تاريخ ثبت خبر : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱۲:۴۱ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)