| امروز دوشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


مردم چالدران با کارت یارانه نان میخرند

اکثر مردم اذعان می‌کنند با گذاشتت کارت یارانه از نانوایی‌ها به صورت قسطی و نسیه نان می‌گیرند! که معنایش این است که مردم چالدران جامعه در حال فلاکت و فقر مطلق هستند.

به گزارش نوای چالدران ،ماه مبارک رمضان، ماه رحمت الهی، ماه دستگیری از فقرا، ماه همدلی و همزبانی و در یک کلام ماه هم‌خرجی است، اما وضعیت اقتصادی مردم چالدران به حدی وخیم است که دیگر کسی توان کمک ندارد.

اکثر مردم اذعان می‌کنند با گذاشتت کارت یارانه از نانوایی‌ها به صورت قسطی و نسیه نان می‌گیرند! که معنایش این است که مردم چالدران جامعه در حال فلاکت و فقر مطلق هستند.

 

فاصله طبقاتی بسیار زیاد شده است و وقتی از یک سرمایه‌دار بخواهیم که کمک بکند می‌گوید که ورشکست شده و اگر از کارمند و حقوق بگیران بخواهیم کمک بکند می‌گوید که خرج و مخارج بسیار زیاد شده و چیزی برایش باقی نمی‌ماند.

 

بیکاری زیاد شده در بین جوانان چالدران از بیکاری مجبور هستند به سراغ کار های خلاف بروند.وضعیت جامعه در این چند سال با اینکه می گویند همه چیز خوب شده است اما ما چیزی نمی بینیم جز بدبختی مردمی که خودشان بدبخت هستند.

 

اگر قرار باشد این وضعیت همین طور ادامه داشته باشد مردم به سراغ افراد شایسته تری می روند.

 

چند تن از مردم شهر چالدران به نشانه این نیست که همه مردم این شهر از وضعیت موجود ناراضی هستند بلکه می توان این صحبت ها را به مثابه مشتی نمونه از خروار خواند و مردمی که ما روزانه با آنها هم صحبت می شویم.

 

در گذشته وضعیت اقتصادی مردم بهتر بود؛ پدران و پدربزرگان ما خیلی بهتر از ما زندگی می کردند؛ آن ها از ما مرفه تر بودند؛ دغدغه معیشتی در آن زمان این قدر پررنگ نبود؛ این ها جملاتی هستند که همه ما به کررات در جمع های مختلف شنیده ایم. جملاتی به معنی تضعیف وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم در سال ها و دهه های گذشته است و خود عاملی برای افزایش نارضایتی از وضعیت اقتصادی می باشد

کد خبر : 260
تاريخ ثبت خبر : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۵۷ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)