| امروز یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


انتظارات مردم چالدران از شوراي شهر چيست؟/از تاكيد مردم از حضور افرادي متخصص در شورا تا نبود خدمات چشمگير شورا و شهرداري

با توجه به نزديك شدن برگزاري انتخابات شوراي شهر، بر آن شديم كه افكار عمومي مردم را از شوراي شهر فعلي و آتي چالدران جويا شويم لذا در مصاحبه هايي با چندين نفر از اقشار مختلف مردم، انتظارات و مطالبات مردم از شوراي دوره پنجم در ذيل خواهد امد.

به گزارش نوای چالدران ، با توجه به نزديك شدن برگزاري انتخابات شوراي شهر، بر آن شديم كه افكار عمومي مردم را از شوراي شهر فعلي و آتي چالدران جويا شويم لذا در مصاحبه هايي با چندين نفر از اقشار مختلف مردم، انتظارات و مطالبات مردم را از شوراي دوره پنجم جويا، و همچنين نظرات خود را از شوراي فعلي و يا ادوار گذشته روا داشتند كه در ذيل خواهد امد.

 

انچه كه در بين اين افراد نمود خاصي داشت، اعلام حضور حداكثري خود و مردم در پاي صندوق هاي راي بود.

 

شوراي قبل، در حل مشكلات شهر به نتيجه مطلوبي نرسيده اند

 

يكي از شهروندان شهر چالدران در اين خصوص اظهار كرد: انتظار از شوراي جديد اين است با توجه به اينكه شوراي قبل براي حل مشكلات شهري اقدام كرده اند، اما به نتيجه مطلوبي نرسيده اند، در درجه اول مسائل لازم علي الخصوص مشكل بيكاري جوانان، معابر سطح عمومي شهر، الحاق چالدران به منطقه آزاد ماکو اقدامالات لازم را انجام دهند.

 

نامزدهاي انتخابات، افرادي با تخصص و توانمند باشند

يكي دیگر از شهروندان هم گفت: يكي از انتظارات اين است افرادي كه اعلام امادگي كرده اند، كساني باشند كه تخصص و توانمندي خاصي راداشته باشند و كساني كه اين توانمندي را در خود نمي بينند، اعلام حضور نكنند.

وي افزود: اين افراد بايد در زمينه شهرسازي، مشكلات شهري و رواشنساني مردم، مسلط باشند، ولي ما متاسفانه كساني را خواهيم ديد كه با طایفه گري آرا را جمع و به فكر مشكلات شهري نخواهند بود.

 

عملكرد شوراهاي قبل در نظر گرفته شود

 

يكي ديگر از شهروندان چالدرانی در اين باره اظهار كرد: انتظارات ما هم اين است كساني كه براي انتخابات پنجمين دوره شوراي شهر انتخاب مي شوند، اقدامات و عملكرد شوراهاي قبل را در نظر بگيرند، كه چه اقداماتي انجام شده و يا نياز به انجام و حل انها مي باشد.

وي افزود: مثلا عده اي كه در دوره قبل و يا چندين دوره گذشته حضور داشته اند، عملكرد خود را، براي مردم بيان كنند.

 

 

شوراي فعلي، در بحث گردشگري اقدام خاصي را انجام نداده است

 

یکی ديگر شهروندان شهر چالدران  به خبرنگار ما گفت : اعضاي شورا افرادي باشند، دلسوز، چرا كه واقعا از نظر شهري ، شهر چالدران عقب افتاده است، و با توجه به ظرفيت گردشگري در چالدران ، به آباداني شهر همت بگمارند، اين افراد كساني باشند كه تخصص لازمي را داشته باشند،  و واقعا كساني را انتخاب كنند كه اصلح باشد نه براساس تعصبات و طايفه اي.

 

 

وي افزود: شهر چالدران با توجه به نبود فضا و پارك مناسب ، نمي تواند گردشگران و مسافران را به خود جذب كند كه با توجه به آنكه شوراي شهر تاكنون به صورت جدي در اين زمينه اقدام لازمي را انجام نداده است، شوراي جديد بحث گردشگري را نيز در اولويت كارهاي خود قرار دهند.

 

 

نوعي نارضايتي دارند/شوراي شهر، بايد قدرت لابي گري را داشته باشند

 

دیگر شهروندی هم به خبرنگار ما مي گفت: به نظر من شهر چالدران با توجه به شرايط جغرافيايي و شرايط وي‍ژه شهري است كه خدمت در آن نسبت به ديگر شهرها، به صورت كم ديده مي شود، اما خدماتي كه در شوراي قبلی تا چه حد انجام شده است، ، با توجه به خدماتي كه در شهرهاي اطراف ارائه شده است،ميتوانستند مانور بيشتري را بدهند، اما به هر دليلي كه نتوانسته باشند، و كم و كاستي در انتخاب شهردار داشته اند ، مردم نوعي نارضايتي دارند، اما كار هم كرده اند، مقداري بي انصافي است كه بگوييم كار نشده است، اما شهر چالدران لايق ارائه خدمات بيشتر است.

 

وي افزود: انتظارات از شوراي اتي هم اين است كه بتوانند از راس هرم شهر، و استان لابي گري را داشته باشند، تا بودجه و اعتبارات خاصي را براي شهرستان اخذ كنند، و بر اعتبارات محلي اكتفا نكنند.

 

شوراها چه عملكردي را جز “هيچ” انجام داده اند/شهرداري حتي نتوانسته است، درآمد زايي ثابت ايجاد كند

 

دیگر شهروندی ضمن تقدير و تشكر از سايت خبري تحليلي نوای چالدران  مي گفت: از نظر شخص بنده هم اكنون دوران اقدامات كوچكي همچون رنگ آميزي جداول و پله بندي تمام شده است .

 

وي افزود: چيزي كه اكنون ما مي خواهيم، كار بزرگ است، ما اگر نظري به خود شهر چالدران داشته باشيم از اول انقلاب تاكنون شهر چالدران  چند ميدان و خيابان هاي اصلي را داشته است همچنين پارك شهيد كاظمي، و جاده كمربندي هم وجود داشته است.

 

وي گفت: اكنون هم همان مكانها وجود دارد، شوراها در طول اين سالها چه عملكردي را انجام داده اند، جز “هيچ” ؛

 

وي گفت: كار بزرگ هم پارك ملت است، آيا توانسته اند كه براي مردم شهرستان مرفه كنند، خير اصلا نتوانسته اند، همچنين کمر بندی ساده كه چندان پيشرفته نباشد را هم در تقاطع خيابان ها و جاده ها، نتوانسته اند، ايجاد كنند و يا پل شهید زاهد.

 

وي ادامه داد: شهرداري حتي نتوانسته است، درآمد زايي ثابت و پايدار را براي خود ايجاد كند، چرا بقيه شهرستان ها به راحتي مي توانند اين امور را پيگيري و اجرا نمايند، اما در شهر چالدران اين امورات با توقف همراه است؟

 

راي به دوستان و افراد ناکارامد، پسرفت شهرستان را به جای پیشرفت به دنبال دارد

 

دیگر شهروندی هم به خبرنگار ما گفت: قبل از برسی سوال به یک نکته اشاره داشته باشم که متاسفانه مسئولین شهرستان ما نقد پذیر نیستند و نقد را باعث تخریب شخصیتی خود میدانند، در صورتی که نقد سازنده و بدور از تعصب و تخریب شاید راهگشای بعضی از مشکلات شهری باشد که یاداوری این نکته ضروری میباشد.

 

وي افزود: در مورد عملکرد  شواری  فعلی شاید  چندین مورد نکات مثبت و منفی در ان وجود داشته باشد که بخاطر پایان کار این شورا ضرورتی برای بیان ان نباشد نقد کردن شورا باید در اوایل کار شورا باشد نه پایان دوره شورا.

 

وي گفت: متاسفانه هنوز فرهنگ رای دادن به تخصص و افراد صاحب فکر و برنامه در شهرستان نهادينه نشده است اما در مقابل راي به دوستان و اشنایان ، باعث ورود افراد ناکارامد و بدون مدرک و تخصص مي شود كه در پي آن پسرفت شهرستان به جای پیشرفت را شاهد خوايه بود.

 

وي در پايان گفت: امیدوارم در رقابت شورای اینده  به افراد دارای برنامه مشخص و صاحب فکر و تخصص رای بدهیم که به فکر منافع شخصی خود نباشند بلکه در وهله اول به فکر منافع عمومی شهرستان باشند که باعث پیشرفت و ابادانی به ظاهر شهرستان باشند.

نبود برنامه مدون و جامع انتظارات شخصی شهروندان و اختلافات داخلی اعضای شورا مانع پيشرفت شهر است

 

دیگر شهروندی هم در اين خصوص به خبرنگار ما مي گفت: شهری مي تواند ادعای داشتن شورای نمونه را داشته باشد که شهروندان خود شهر نمونه باشند.

وي افزود: هر شهروندي در پيشرفت منافع عمومي شهر كوشا مي باشد اما زماني كه منافع شخصي آنها در مقابل منافع عمومي قرار بگيرد، از تمامي واسطه ها و رابطه ها استفاده مي كنند.

 

وي گفت: کلا همه تمام شهروندان پیشرفت و ترقی شهری را خواستار هستند و تمام اعضای شورای ادوار گذشته هم با چنین نیتی وارد عرصه شده اند ولی نبود برنامه مدون و جامع انتظارات شخصی شهروندان و همچنین اختلافات داخلی اعضای شورا ، مانع این امر شده است كه امیدوارم شورای آینده ما را در مسیر درست پیشرفت شهری، قرار دهد.

کد خبر : 142
تاريخ ثبت خبر : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۲۰ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)