| امروز یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

گزارش خبرنگار تسنیم در حلب/این خبر به‌روز رسانی می‌شود


ادامه کارشکنی تکفیری‌ها در برابر اجرای توافق مبادله /ورود ۵۰ مجروح کفریا و فوعه به حلب + تصاویر اختصاصی

منابع سوری از ورود شهروندان مجروح کفریا و فوعه از مناطق تحت سیطره تروریست‌ها به شهر حلب و انتقال آنها به بیمارستان و ادامه کارشکنی تکفیری‌ها در برابر اجرای توافق مبادله خبر دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در حلب، سه دستگاه اتوبوس حامل ۵۰ نفر از شهروندان مجروح کفریا و فوعه وارد شهر حلب شد و مجروحان به بیمارستان‌ها منتقل شدند.

این افراد در حمله شنبه ۲۶ فروردین یک تروریست تکفیری به اتوبوس‌های حامل شهروندان مظلوم کفریا و فوعه در منطقه اشغالی  الراشدین زخمی شده بودند.

بر اساس این گزارش، بیشتر این افراد از ناحیه چشم و سر مجروح شده‌اند و گروه‌های مسلح آنها را در مراکز درمانی خود مداوا نکردند، این مجروحان به بیمارستان‌های میدانی این گروه‌هادر گذرگاه باب الهوی در مرز ترکیه منتقل شده بودند.

دومین گروه از مجروحان حمله انتحاری به اتوبوس‌های حامل اهالی کفریا و فوعه در منطقه الراشدین هم به بیمارستان‌های حلب منتقل شدند.

همچنین اولین گروه از مفقودشدگان این حادثه تروریستی صبح امروز وارد شهر حلب شدند.

ادامه کارشکنی گروه‌های تروریستی در برابر اجرای توافق مبادله 

اتوبوس‌های حامل شهروندان کفریا و فوعه همچنان در منطقه الراشدین که تحت سیطره گروه‌های تروریستی  است، گرفتارند و این گروه‌ها اجازه عبور آنها را به شهر حلب نمی‌دهند. در آن سو یعنی در گذرگاه الراموسه هم اتوبوس‌های حامل  افراد مسلح زبدانی و مضایا منتظر تکمیل این توافق هستند، با این حال گروه‌های تروریستی برای دومین بار در مسیر اجرای این توافق کارشکنی کرده‌اند.

برخی منابع اعلام کرده‌‌اند که تروریست‌ها بر خلاف تعهدات قبلی خود که قول داده‌اند دیگر در مسیر عبور کاروان‌  اتوبوس‌های کفریا و فوعه مانع‌تراشی نکنند، گفته‌اند تا زمانی که ۷۵۰ اسیر آنها از زندان‌های دولت سوریه آزاد نشوند، اجازه عبور اتوبوس‌ها به سمت حلب را نخواهند داد که نشان می‌دهد این گروه‌ها هرگز قابل اعتماد نبوده و به هیچ عهد و پیمانی هم پایبند نیستند.

ورود ارتش سوریه به محله‌های جنوبی شهرک «طیبه‌ الامام» در حومه حماه

خبرنگار تسنیم در خبری فوری از ورود نیروهای ارتش سوریه به محله‌های جنوب شرقی شهرک«طیبة الإمام» در حومه شمالی حماه در سایه درگیری‌های شدید با گروه‌های تروریستی خبر داد.

نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای همپیمان از صبح امروز عملیات نظامی برای آزادسازی شهرک طیبه الامام را آغاز کرده‌ اند و درگیری‌های شدید همچنان ادامه دارد و جنگنده‌های ارتش هم به طور مستمر مواضع تروریست‌ها را در شهرک‌های «طیبة الإمام،معرکبة، اللطامنة،کفرزیتا، مورک، لطمین و عطشان» بمباران می‌کنند.

این خبر تکمیل می‌شود…

کد خبر : 14
تاريخ ثبت خبر : ۳۱ فروردین ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۵۴ ب.ظ

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)